Egeria z Gniazda Fiesty

Egeria z Gniazda Fiesty

C.I.T – Interchampion Pracy

2 x CACIT, 2 x CPC, KN- I˚, KT-I˚, PD-I˚, Próby Pracy małych ras – I˚ , KPMR – III˚

Zwycięzca Pracy norowców 2012, Zwycięzca Pracy Norowców 2014

 

ur.14.01.2009

 

Użytkowość :

Praca w łowisku :

Egeria z Gniazda Fiesty – dla nas po prostu Tosia …pierwszy Mój pies ,a zatem wszystko co z nim związane to zawsze było to pierwsze. Pierwsza kaczka pozyskana to właśnie przez Tosię podniesiona, ta pierwsza praca na otoku to pierwszy rogacz podniesiony dla Kolegi z Koła . Tośka to jamnik którego pasją łowiecką można byłoby obdzielić połowę populacji jamników, wielkie serce zamknięte w skórze jamnika. Kiedyś Tośka była wykorzystywana w każdym aspekcie łowieckiego rzemiosła. Obecnie że jamników „pełna chata” trzeba dzielić rolę, a więc obowiązkowo sezon na kaczki – czasem nie wiem czy to wydra czy jamnik- w poprzednim życiu Tosia coś z wodą miała wspólnego… A zimą norowanie, kiedyś za młodu to dwa razy do roku u ulubionego weterynarza lądowała , a obecnie już  bezkolizyjnie, ale dalej skutecznie ! 

Mioty Egerii z Gniazda Fiesty: 

Miot D – Egeria z Gniazda Fiesty x Ben Monymir

Miot E – Egeria z Gniazda Fiesty x Elf z Rozvadovské hájenky

Miot F-  Egeria z Gniazda Fiesty x Aso z Luftova

Miot G – Egeria z Gniazda Fiesty x Baddy ze Šanovských polí

 

Galeria :