Międzynarodowy Konkurs Norowców Ukraina – Lwów 7-8.10.2017 – Zmija na podium !

Kolejny raz wracamy na gościnną Ukrainę tym razem w bliższe okolice Lwowa. Pierwsza nasza wizyta w 2016 na konkursie Lion Heart zakończyła się II miejscem Zmiji z Siwcowego Grodu  na klasycznej norze typu U. Historia kołem się toczy i tym razem Zmijka pokazała, że jej wyniki nie są przypadkowe. Twardą i stanowczą  pracą zdobyła pewne II miejsce i kolejny wniosek CACIT i CACT , tym samym spełnia warunki na Championa Pracy Ukrainy !!!

Kolejną konkurencję na nietypowej jak na nasze warunki norze typu 8 , zakończyła chwytem 2P najszybszym na całym konkursie, jednak w/g regulaminu tych zmagań otrzymała za to dyplom II stopnia – mogę to podsumować tak -niestety Zmija była za szybka na tego lisa – nie powinna, a jednak go dogoniła i zrobiła to co powinna wykonać…

Podsumowując ostatnie 4 konkursy Zmiji z Siwcowego Grodu kończyła zawody na lokatach kolejno : 1 miejsce, 2 miejsce, 2 miejsce, 2 miejsce gdzie w stawce startujących psów było ok 40 jamników !

W tym momencie Zmija z Siwcowego Grodu posiada już 5 CACIT ( Ukraina, Słowacja, Polska) oraz 6 CACT ( Ukraina,Węgry, Słowacja) – a wszystko zdobyte w wieku 3 lat…

Cieszy to, że Siwcowy Gród to nie jeden wybitny jamnik, lecz pojawiają się psy które w prestiżowych konkursach pokazują prace na najwyższym poziomie. Jednym z nich jest Aura z Siwcowego Grodu która mimo otrzymania dyplomu II st na norze U – wykonała chwyt 2 P – śmiało można powiedzieć przyszły rok może do niej należeć !! Dobrze zaprezentowała się Fani z Siwcowego Grodu, jej jednak troszkę brakło do dobrego rezultatu. Potomek Enya z Siwcowego Grodu – Kora z Vysokogo zamku na norze  typu U otrzymała wnioski CACIT oraz CACT

Na koniec słowa uznania dla organizatorów, dzięki ich zaangażowaniu kolejny raz można było brać udział prestiżowym konkursie – bezcennym dla dalszego rozwoju rasy, abyśmy mogli dalej cieszyć się  jamnikami pracującymi – prawdziwymi psami myśliwskimi. 

Do następnego spotkania , Darz Bór !