Zmija z Siwcowego Grodu 4/11 miejsce na FSbDR/20 (SchwPoR/20)- Słowacja

Zmija z Siwcowego Grodu 4/11 miejsce na Farbiarske skúšky bez doprovodu rozhodcov FSbDR/20 (SchwPoR/20). W ostatni weekend mieliśmy okazje brać udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Slovenský klub chovateľov jazvečíkov. Pracowaliśmy na ścieżce tropowej położonej minimalnie 20 h prędzej, długiej minimalnie na 1000 m , na której wylano 250 ml farby z jelenia ( wyłącznie farba bez tropu z badyli).Po drodze zostało zostawionych 5 markantów które należało odnaleźć i zabrać ze sobą. Na tropie każdy pracował bez obecności sędziego, zostaliśmy wyposażeni w nadajnik GPS, radiostacje, oraz gwizdek ( w górach nie było szans na zasięg sieci GPS..) Czas na tropie maksymalnie 90 minut. Konkurs odbywał się w malowniczej scenerii górskiej okolic Kyslinky, a dodatkowych emocji dostarczała obecność sporej ilości niedźwiedzi w okolicy naszego konkursu. Od założenia tropu do startu Zmiji padał mocny deszcz, a sama ścieżka na której szła Zmija była w wyższej partii gór gdzie spadł śnieg nad ranem. Wskazano nam miejsce zestrzału i od tej pory byliśmy zdani na siebie i łaskę niedźwiedzi, które jak mieliśmy nadzieje nie było głodne tego dnia;). Nasz trop mimo śniegu przebiegał dodatkowo przez 4 górskie strumienie, pocieszeniem było że na chwilę wyszło słońce więc nie trzeba było iść w ulewnym deszczu jak pierwsi uczestnicy. Zmija dotarła do końca, a mi po drodze udało się odnaleźć 2 markanty. O naszej lokacie decydował czas przejścia 74 minuty. Zwycięzca odnalazł wszystkie pięć, pozostała nasza trójka co doszła do celu miała po 2. Pozostali uczestnicy nie doszli do końca tropu. Serdecznie dziękuje przyjaciołom ze Słowacji i Czech za super atmosferę i perfekcyjnie zorganizowany konkurs. Do zobaczenia wkrótce , Darz Bór !