Breneka z Siwcowego Grodu 3 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pracy Tropowców – Jeleśnia

3 maja br. w malowniczo położonej miejscowości Jeleśnia znajdującej się pomiędzy Beskidem Żywieckim,a Beskidem Makowskim odbył Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców. Jeden z bardziej ciekawych konkursów w Polsce ze względu na ciężkie warunki terenowe, jednak co góry to góry ;). Konkurs jakby troszkę zaczarowany dla psów z Siwcowego Grodu… w 2014 roku Duma ( Ben x Egeria)  z Siwcowego Grodu 3 lokata,  w 2015 r. Zmija ( Itus x Duma ) z Siwcowego Grodu 3 lokata no i w końcu 2018 rok Breneka ( Kope x Zmija ) zdobywa brązowy medal.

Breneka pracowała w ciężkich warunkach pogodowych, upał dawał się we znaki, a trzeba pamiętać że w kościach miała jeszcze konkurs na Ukrainie 4 dni prędzej. Konkurencje odłożenia na wolno zaliczyła max ilością punktów, z pracy na tropie jedna ocena 3 reszta same 4 co dało 90/100 pkt. i dobrą 3 lokatę .

W konkursie udział brała również udział Duma z Siwcowego Grodu, która jakby wspomagała towarzysko swoją wnuczkę, Dumka zdobyła dokładnie takie same oceny i tylko wiekiem musiała ustąpić zajmując 4 lokatę.

Kiedy znów zawitamy w Jeleśni … nie wiem , może kiedyś przełamiemy klątwę 3 miejsca , jednak cieszy to, że 3 generacje jamników z Siwcowego Grodu pokazują pracę w łowisku na najwyższym poziomie, droga którą wybraliśmy w hodowli ma sens i będziemy nią podążali. Niech Bór Darzy !