Kolejna edycja Cup Lion Heart na Ukranie

Kolejny raz zawitaliśmy w gościnnej Ukrainie u naszych przyjaciół z Lwowa. Jak może nie którzy pamiętają ostatnie dwa wyjazdy na ten Międzynarodowy Konkurs Norowców kończyły się dla Zmiji drugimi lokatami na norze U…. więc apetyt mieliśmy był na hattrika 😉

Nasz skład w obecnej edycji konkursu wzmocniła młoda Bestia … czyli Breneka z Siwcowego Grodu ( Kope x Zmija), Pierwszy dzień zawodów to starty na norze typu 8 do tej pory zawsze brakowało trochę szczęścia, aby zdobyć CACIT oraz CACT i niestety tym razem również byliśmy blisko, ale nie na tyle aby otrzymać ww. wnioski.

Breneka pokazała piękną pracę, wykazała się doskonałym nosem wykonując 3 prawidłowe okrążenia za lisem po 8, jednak wymagane wygnanie bądź chwyt wykonała minimalnie po czasie limitowanym na CACIT , jednak otrzymała wysokie noty 96/100 pkt. oraz dyplom I stopnia . Przeciwnik postawił twarde warunki, była ” męska gra”  zakończona PP – 7/29 miejsce

Zmija w starcie na 8 , z rozpędu zrobiła jedno błędne koło co już na początku określiło brak możliwości uzyskania pełnej punktacji, pracę ostatecznie zakończyła 2 PC . – 92/100 pkt. dyplom I stopnia.  8/29 miejsce.

Drugi dzień zmagań to klasyczna nora typu U, na której psy startowały na srebrnych lisach, które postawił twarde warunki dla jamników. Breneka mimo że włożyła wiele serca, tego dnia zdobyła dyplom III stopnia – niewiele jednak brakło, aby był wymarzony CACIT- choć może lepiej troszkę poczekać, by bardziej docenić psa … zbyt łatwo nie może być w życiu ;). Zmija jak to Zmija … gdy wpadła do nory … z publiczności ktoś zawołał ja pier… zaraz rozwali norę .. i tak było , choć lis zacnym był przeciwnikiem  ostatecznie Zmija  zakończyła PP co oznaczało wniosek CACIT i CACT !  Zmija z Siwcowego Grodu tym samym posiada obecnie 6 x CACIT ( Ukraina, Słowacja,Polska) oraz 8 x CACT( Ukraina, Słowacja, Węgry).

Serdeczne podziękowania dla przyjaciół z Ukrainy, którzy kolejny raz pokazują że perfekcyjnie organizują konkursy, niedługo tam wrócimy to pewne ! Darz Bór !