Zmija x Godot czyli miot jamników użytkowych !

Chciałbym napisać kilka słów o rodzicach miotu „I” i tak na prawdę ciężko zacząć…. Po raz kolejny pisać ile to Zmija ma CACIT  i CACT bez sensu …. kolejny raz opowiadać .. tak tak chodzi po tropie…. ( ostatnio bardzo modne ;)…), że polujemy zbiorowo czy indywidualnie na dziki to też już gdzieś było na stronie. W skrócie Zmija to wszechstronnie sprawdzony pies, przede wszystkim intensywnie użytkowany łowiecko z doskonałą psychiką – w łowisku pełna pasji łowieckiej w domu maskotka dla domowników, a w szczególności naszej 1,5 rocznej Natalki.

Jeśli chciałbym coś ulepszyć w następnym pokoleniu po Zmiji hmm osobiście nie widzę takiej potrzeby, Zmija to 100 % jamnika – psa myśliwskiego. A więc jak coś jest doskonałe trzeba to podtrzymać, dlatego na partnera  został wybrany Kobeddus Godot. Pies ten wywodzi się z legendarnej użytkowo i exterierowo austriackiej  hodowli Caroline Greerts. Przydomek Kobeddus, a wcześniej Suddebok  znają wszyscy miłośnicy jamników, to z tych hodowli wywodzą się dziesiątki MultiChampionów pracy i exterieru, psy z tych linii są w większości rodowodów jamników użytkowych. Poniżej prezentujemy przykładowy rodowód miotu „I” rozwinięty do 5 generacji. Ciężko coś więcej pisać, ten pedigree mówi sam za siebie ….

Pozostaje teraz czekać i obserwować jak szczeniaki rosną, a wszystkim przyszłym właścicielom życzę, aby każdy z nich miał taką swoją Zmije jak mam Ja 😉  Darz Bór  !!!