XX Medzinárodné skúšky v brlohárení jazvečíkov – Zmija z Siwcowego Grodu zdobywa CACIT , CACT

Początek czerwca to czas w którym każdemu miłośnikowi jamników szybciej bije serce ….jest to okres w którym z różnych zakątków Europy zjeżdżają się ludzie dla których użytkowość jamników coś znaczy. W roku 2017 na  MSBLJ na Słowacji stawili się menerzy z 12 krajów
( min. Słowacji, Czech, Polski, Niemiec,Węgier,Ukrainy, Rosji,Holandii etc.) w sumie startowało 87 jamników tylko w tym konkursie (równolegle rozgrywano MFV w którym brało udział 59 psów !).

Stawka startujących psów konkretna…. a poziom bardzo wysoki, na tym tle doskonale wypadła Zmija z Siwcowego Grodu która w dwóch przejściach zrobiła wygnanie w czasach 0,51/1,54  – za każdym razem wykazując się wielką pasją i konkretną twardą pracą. Wynik ten zapewnił jej 12/87 lok. a zdobycie dwukrotnie pełnej ilości pkt. zapewniło wniosek na interchampiona pracy CACIT oraz krajowy wniosek na championa pracy Słowacji  CACT.

Dla Zmiji z Siwcowego Grodu to już 4 CACIT ( 2 x Ukraina, 1 x Słowacja, 1 x Polska) oraz 5 CACT ( 3 x Ukraina, 1x Słowacja, 1x Węgry – ten z pracy na dziku) – a wszystko w wieku 3 lat !

 

Miłym akcentem dla hodowli był start psa Kora z Vysokogo zamku – potomka naszej Enya z Siwcowego Grodu oraz Aso z Luftova  – pies ten którego właścicielem jest kol. Andruseyko Andriy z Ukrainy  ukończył konkurs na 25/87  Hr/V  zdobywając wnioski CACIT, CACT