Zmija z Siwcowego Grodu wraca z Ukrainy z 2 x CACIT oraz 3x CACT

Kolejny raz gościliśmy na Ukrainie gdzie odbywał się prestiżowy międzynarodowy konkurs norowców dla jamników. Do miejscowości Irszawa zjechały się psy z Rosji, Węgier, Słowacji, Czech ,Ukrainy oraz Polski na start stawiło się  ich -62 .

Nasza ekipę z polski dumnie reprezentował Klub Jamnika przy ZG PZŁ- a  z naszej hodowli wystartowała Zmija z Siwcowego Grodu oraz Xarra z Rechte.

Podczas konkursu  psy startujące na nim były sprawdzane na rudym lisie, srebrnym lisie oraz borsuku  ( tutaj startowało 21 psów).

Zmija jak zwykle nie zawiodła, za każdym razem pokazując najwyższej jakości pracę na lisie – zdobyła 2 x CACIT oraz 3 x CACT , start na borsuku zaliczyła solidną pracą na dyplom III stopnia.

Xarra z Rechte miała odrobinę mniej szczęścia i zdobyła 3x dyplom III .

Z racji rangi zawodów – Klub Jamnika przy ZG PZŁ postanowił nadać podczas tej imprezy tytuł norowca 2019 – pod uwagę były brane wszystkie starty – zaszczytne i pewne drugie miejsce zdobyła Zmija z Siwcowego Grodu .

Oceniając całokształt wyników psów z Polski, można śmiało rzec że idziemy w dobrą  stronę , mamy coraz lepsze psy i nadrabiamy lata zaległości gdy w naszym kraju zaniedbano użytkowość.

Jamnikom Cześć !!!!